Dom Łazienka

Łazienka – jak wybrać dodatki do małej łazienki?

Małe przestrzenie wymagają specjalnej aranżacji – nie można sobie pozwolić, aby optycznie jeszcze bardziej je zmniejszyć i sprawić, aby wyglądały na ciemne i przytłaczające. Dlatego też dobór dodatków do niewielkiej łazienki może wydawać się trudny. Przedstawione poniżej porady ułatwią organizację małej przestrzeni i sprawią, że każda łazienka będzie prezentować się pięknie.

Przede wszystkim przy wyborze dodatków do małej łazienki należy zachować umiar. Niewielka przestrzeń straci na uroku, jeśli będzie zapełniona ogromną ilością drobiazgów. Dlatego też warto postawić na rzeczy praktyczne i funkcjonalne. Doskonale sprawdzi się ładny koszyczek, który pozwoli uporządkować kosmetyki – dzięki temu nie będą wprowadzały do łazienki nieporządku i chaosu. Na umywalce powinna znajdować się mydelniczka i kubeczek na szczoteczkę do zębów i pastę. W łazience warto wygospodarować również kosz na brudną odzież – dzięki niemu ubrania nie będą rzucane niedbale na podłogę.

W małej łazience doskonale sprawdzą się przede wszystkim dodatki kolorowe i barwne. Doskonale sprawdzi się kolor pomarańczowy czy żółty – rozświetlą wnętrze i sprawią, że będzie wydawało się znacznie jaśniejsze, szczególnie, jeśli w łazience nie ma okna. Doskonałym wyborem jest również niebieski, który będzie uspokajał po ciężkim dniu. Zielony z kolei nadała łazience świeżości. Nie warto natomiast decydować się na dodatki w ciemnych kolorach, jak granat czy czerń – sprawią, że łazienka będzie wyglądała ponuro i przytłaczająco.

Doskonałym elementem dekoracyjnym w każdej łazience będą świece. Nie tylko będą ładnie się prezentować, ale również przydadzą sią jako dodatkowe, subtelne oświetlenie podczas długiej kąpieli. Należy pilnować, aby kolorystycznie pasowały do całej aranżacji wnętrza.

Dobierając dodatki do małej łazienki przede wszystkim należy kierować się umiarem, doborem odpowiedniej kolorystyki i praktycznością – podkreśla producent mebli łazienkowych – Defra.pl.

Nie warto zastawić pomieszczenia masą kompletnie nieprzydatnych drobiazgów. Sprawi to tylko, że łazienka będzie wyglądała na nieustannie nieposprzątaną i nieporządną, a do tego znacznie mniejszą, niż jest w rzeczywistości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.