Dom Sypialnia

Idealna sypialnia – jak ją urządzić?

Na sen przeciętnie poświęca się 1/3 życia, można więc uznać, że sypialnia jest najważniejszym miejscem w całym domu. Powinna sprzyjać relaksowi po ciężkim dniu oraz stwarzać możliwość nabrania sił przed kolejnym. Jej aranżacja powinna więc kojarzyć się ze spokojem, a samo miejsce sprzyjać wycieszeniu. Oto kilka rad, które warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu przytulnej i sprzyjającej dobremu, regenerującemu snu sypialni.

Jak dobrać kolory ścian do sypialni?

Przede wszystkim nie zaleca się wybierania do sypialni zbyt intensywnych i jaskrawych odcieni. Warto postawić na ciepłe barwy, takie jak np. brązy i beże. Tyczy się to nie tylko kolorów farby, ale również dodatków, które znajdą się w sypialni. Nie można jednak przesadzić, aby nie stworzyć zbyt ciemnego, ponurego i przytłaczającego pokoju.

Czy dywan w sypialni to konieczność?

Doskonała będzie zarówno miękka, komfortowa wykładzina, jak i puszysty dywan. Innym dobrym rozwiązaniem będą panele lub drewniana podłoga. Nie zaleca się wyboru kamiennej posadzki, która będzie zbyt zimna i wychodzenie na nią spod rozgrzanej kołdry będzie niekomfortowe i nieprzyjemne.

Jakie oświetlenie do sypialni będzie najlepsze?

Prócz standardowego oświetlenia na suficie warto zadbać również o kinkiety i lampkę nocą. Postawiona na niewielkiej szafce obok łóżka pozwoli przykryć się kołdrą i sięgnąć po ulubioną książkę. Odpowiednie oświetlenie będzie zarówno praktyczne, jak i estetyczne i w doskonały sposób będzie tworzyło odpowiednią atmosferę w sypialni.

Łóżko – najważniejszy mebel w sypialni

Najważniejszy mebel znajdujący się w sypialni. Wybierając łóżko należy kierować się wyłącznie jego wygodą. Wysokiej jakości materiały zapewnią, że będzie ono służyło latami. Solidne mocowania zapewnią, że nie będzie skrzypiało, dobry materac zapewni komfortowy odpoczynek. Przy wyposażaniu sypialni warto uwzględnić nieco wyższą cenę łóżka – to ono przez lata będzie odpowiadało za spokojny sen i odpoczynek.

Mała czy duża?

https://www.youtube.com/watch?v=1_u0Yeiik34

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Natalia says:

    Duże łóżko i dobra lampka do czytania są dla mnie najważniejsze w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.