Dom Łazienka

Meble do małej łazienki – czego nie powinno wśród nich zabraknąć?

Mała łazienka jest sporym aranżacyjnym problemem. Przede wszystkim trudno ją dobrze zagospodarować, tak aby wszystko się w niej zmieściło, ale również trzeba zadbać o stronę wizualną i o to, aby korzystanie z niej było jak najbardziej praktyczne.

Bardzo ważnymi elementami są meble, dzięki którym można zdobyć sporo przestrzeni do chowania wszystkich kosmetyków, środków czystości i ręczników. W małych łazienkach można wykorzystać każdą najdrobniejszą przestrzeń, aby stworzyć dodatkowe miejsce na różne przedmioty. Jednak najważniejsza jest umiejętność zagospodarowania przestrzeni, co czasem jest nie lada wyzwaniem.

Szafka na szczoteczki i pasty

W każdej łazience powinno znaleźć się miejsce, w którym można schować szczoteczki i pasty do zębów. Nie należy ich zostawiać w otwartej przestrzeni ponieważ zbierają się na nich bakterie. W małej przestrzeni najlepszym rozwiązaniem są szafeczki z lustrem. Wbrew pozorom można w nich zmieścić całkiem sporo rzeczy, a co najważniejsze są bardzo praktyczne. Dzięki takiej szafeczce zawsze wszystko ma się pod ręką.

Szafka nad pralką

Bardzo dobry pomysł dla małych łazienek i dużych potrzeb użytkownika. Takie rozwiązanie można zastosować w dwóch wersjach. Wieszając szafkę nad pralką, lub możemy zabudować pralkę z dodatkowymi półkami. Jest to ogromna przestrzeń, która pomieści wszystkie ręczniki i środki czystości. A dodatkowo świetnie zagospodaruje nigdy niewykorzystywane wolne miejsce.

Szafka pod umywalką

Wielu ludzi nie wykorzystuje tego miejsca pozostawiając wolną przestrzeń, a to spory błąd w małej łazience, w której nawet kilka centymetrów szafki jest na wagę złota. Większość taki szafek jest uniwersalna i można zamontować je pod praktycznie każdą umywalką. Pomieszczą się tam wszystkie środki chemiczne, które nie powinny być na widoku, szczególnie jeśli mieszkańcami domu są dzieci.

Podane powyżej trzy rozwiązania są najważniejszymi szafeczkami, które na pewno zmieszczą się w każdej łazience, a dodatkowo jej nie zagracą, co na małej przestrzeni jest bardzo ważne. Kilka zestawów mebli do małych łazienek znajdziesz np. tutaj.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *