Porady

Kordonek do szydełkowania – jakie rodzaje możesz wybrać

Wybierając się do pasmanterii, natkniemy się na różne rodzaje włóczek, kordonków i nici, a większość z nich zachwyca swoimi kolorami i miękkością tak bardzo, że od razu chcemy je kupić. Co później? No właśnie – nie wszystkie materiały nadadzą się do naszych projektów. Dowiedz się, jakie rodzaje kordonków do szydełkowania możesz wybrać i co sprawdzi się przy różnych rodzajach wyrobów.

Sklep internetowy z włóczkami – tam znajdziesz wszystko!

Jeśli w pobliżu nie mamy żadnej pasmanterii, są one mało wyposażone lub też pracownicy nie są w stanie dobrze doradzić, z pomocą przychodzi sklep z włóczkami w internecie, taki jak https://zamotane.pl. Znajdziemy tam zarówno narzędzia pracy, czyli druty i szydełka, ale również pomocne akcesoria, takie jak: igły, agrafki, szpilki czy haftki, oraz – przede wszystkim – tanie włóczki i kordonki, wszystko dobrej jakości, trwałe i odporne na upływ czasu. Zakupimy również zestawy kreatywne do robienia konkretnych wyrobów, dzięki czemu zaoszczędzimy czas na poszukiwanie pasujących do siebie kolorów i odpowiednich grubości materiałów. Dla szydełkujących polecane są zestawy kordonków – białych, w miksach podstawowych kolorów lub też ombre.

Rodzaje kordonków

Kordonki podzielić można z uwagi na materiał ich wykonania oraz na grubość nitki. Do najpopularniejszych rodzajów zalicza się: Altin Basak, Opus oraz Ariadna. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla szydełka 1,5 mm, a zatem zrobimy z niego większość projektów serwetek, torebek czy poduszek. Wśród jego modeli znajdziemy kordonek Stokrotka, wykonany w 100% z bawełny merceryzowanej, oraz Maxi – wytwarzany z merceryzowanej egipskiej bawełny, dzięki czemu wyroby będą miękkie i miłe w dotyku. Modele marki Opus to między innymi Rexor, lśniący i bawełniany, przeznaczony do szydełek 0,75 i 1,00. Nada on wyjątkowego kolorytu swetrom czy szalikom, dzięki połączeniu z przędzą metalizowaną. Kordonek Ariadna to polski model znany przez każdego dziewiarza i dziewiarkę. Bogata oferta produktowa wpasuje się w wiele projektów, a cechują je zarówno niebywale dobra jakość, jak i trwałość oraz przyjemność pracy.

Kordonki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak wybrać kordonek, który sprawdzi się przy naszym wyrobie, przetrwa próbę czasu i nie będzie sprawiał problemów podczas samego szydełkowania? Najprościej jest zastosować się do wskazówek umieszczonych przy wzorkach. Jeśli korzystamy z gazetek, książek lub internetowych wzorników, zawsze znajdziemy tam informacje dotyczące wzoru, w tym polecaną nić, włóczkę czy kordonek. Nie musimy wybierać dokładnie tego samego modelu od danego producenta, ale naszą uwagę powinny przykuć skład oraz grubość opisanego kordonka. Wybierając taki odbiegający rozmiarem, możemy bardzo niemiło rozczarować się przy kończąc dzieło – zamiast swetra dla nas, możemy przypadkowo zrobić sweter dla dziecka lub nawet dla lalki. Dla osób niekorzystających z gotowych wzorników, a na przykład z własnych pomysłów lub zapisków babci, lepiej jest poprosić o radę osobę doświadczoną w dzierganiu.

Wybór odpowiedniego kordonka nie jest trudny, jednak lepiej zastosować się do wskazówek, by później nie rozczarować się po skończonej pracy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *