Przechowywanie w domu – jak zachować ład i porządek w mieszkaniu

0

Czasem dzieje się tak, że pomimo naszych starań, nasze mieszkania wyglądają na zagracone i niepraktyczne? O ile, u części osób problem stanowi nieumiejętność sprzątania, większość z nas, dysponuje po prostu źle zaaranżowanym mieszkaniem. Barierę stanowią zarówno nieustawne meble, zbyt duże gabaryty sprzętu w stosunku do wielkości mieszkania czy zbyt duża liczba zgromadzonych rzeczy. Dziś przed Wami przydatny poradnik aranżacji wnętrza szaf.

Wybierz funkcjonalne meble

Aby cieszyć się ładem i porządkiem w mieszkaniu, przede wszystkim musisz dobrze wybrać meble. Niech oprócz tego, że będą piękne i współgrają z aranżacją wnętrza, mogło się do nich zmieścić wiele rzeczy. Stałym problemem, który zawsze się pojawia, są ubrania. Przy porannym kompletowaniu stroju na szybko, często burzymy porządnie poskładane rzeczy. Nie musi tak być, gdy zdecydujemy się większość ubrań przechowywać na wieszakach. Pozwala to zachować miejsce, ale przede wszystkim służy komfortowi poszukiwań, ponieważ każda rzecz jest widoczna i nie ulega zagnieceniom pod ciężarem innych ubrań. Wiele ciekawych aranżacji oraz eleganckie i nowoczesne meble znajdziesz na https://krakowska31.pl.

Zastosuj nowoczesne rozwiązania

Babcine meblościanki nie nadają się do odpowiedniego rozdysponowania rzeczy. Do większości szafek w tym układzie, nie dosięgają najwyżsi z domowników. W dobie minimalizmu i praktycznych rozwiązań powinniśmy stosować takie rozwiązania, które ułatwią nam dostęp do wielu rzeczy. Firmy meblarskie prześcigają się w tworzeniu optymalnych rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się półki i szafy wzbogacone o specjalne i dedykowane poszczególnym częściom garderoby stelaże i wieszaki, np. uchwyty na spodnie.

Używaj organizerów

Organizery to różnego rodzaju pudełka, dodatkowe półki, pokrowce, szafki i pokrowce, które pomagają w ułożeniu Twoich rzeczy w zorganizowany sposób. Są one w różnych wielkościach, dzięki czemu z łatwością zmieścisz je w różnych szafach i półkach. Istnieją również ozdobne organizery, które z powodzeniem możesz ustawić w mieszaniu. Będą stanowić one doskonały schowek, który spowoduje, że znajdzie się dodatkowe miejsce w twoich szafach, a na półkach z łatwością znajdziesz zawsze wszystko, to czego w danym momencie potrzebujesz.

Hitem są wkłady do szuflad, które dzielą powierzchnię na mniejszą, pozwalając zachować ład w miejscu, gdzie znajduje się wiele małych elementów, mających tendencję do gubienia się i plątania. Takie wkłady zapobiegają przemieszczaniu się biżuterii i innym drobnym elementom garderoby, dzięki czemu, poszukiwany przedmiot zawsze jest w miejscu, w którym go położyliśmy.

Działaj w trybie sezonowym

W Polsce mamy bardzo wyraźnie różniący się klimat, przez cztery pory roku. Nie nosimy więc wszystkich części garderoby przez cały rok. Zwykle całkiem inne rzeczy zakładamy wiosną i latem a inne jesienią i zimą. Idąc tym tropem, można również inne rzeczy układać w naszych szafach. Jeśli cierpisz na chroniczny brak miejsca na półkach, dobrym rozwiązaniem, będzie przeniesienie części rzeczy do schowka czy przechowali, gdy akurat nie ma na nie sezonu. Pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca oraz czasu.

Kluczem do zachowania ładu i porządku jest wybór, odpowiednich do naszych potrzeb, szaf. Przed podjęciem decyzji o ich kupnie dobrze zastanów się nad sowimi potrzebami. Jeśli masz możliwość, skorzystaj z rady architekta wnętrz bądź dekoratora.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.