Porady

Leasing – bez wkładu własnego czy to możliwe?

Właściciele firm transportowych i rolnicy coraz chętniej decydują się na leasing ciągnika siodłowego, który ze względu na liczne zastosowanie jest przydatnym narzędziem pracy. Wiele firm leasingowych udostępnia ten segment finansowania z możliwością maksymalnej obniżki wkładu własnego. Czy możliwy jest leasing ciągnika bez opłaty wstępnej?

Zalety leasingu

Leasing ciągnika siodłowego w ostatnich latach zyskuje na popularności wśród wielu segmentów finansowania inwestycji dla własnego biznesu. Jest on niezwykle praktyczny i przydatny nie tylko dla właścicieli firm transportowych, ale również dla rolników. W czym ciągnik siodłowy na leasing może pomóc w pracach nad gospodarstwem rolnym? To idealna forma transportowania plonów. Ciągnik siodłowy można przymocować do przyczepy, na której znajdują się świeżo zebrane owoce lub warzywa, a także pszenica i zboże.

Decydując się na finansowanie tego typu pojazdu, rolnik otrzymuje więc przydatne narzędzie pracy w bardzo atrakcyjnej ofercie. Warto pamiętać, że rolnicy należą do grupy mogącej liczyć na ulgi przy podpisywaniu umowy z firmą leasingową. Oprócz możliwości zawarcia kontraktu we własnym domu rolnikowi przysługuje specjalny harmonogram w uregulowaniu rat.

Ciągnik siodłowy w leasing stał się więc częścią oferty wielu firm specjalizujących się w udzielaniu finansowania na rozwój firmy. Atrakcyjne oferty leasingu dostępne są na stronie https://klf24.pl/oferta-pojazdow/ciagniki-siodlowe, gdzie oprócz ciągników siodłowych w leasing można wziąć również samochody osobowe, naczepy lub maszyny produkcyjne.

Wkład własny i jego wysokość

Wiele firm leasingowych w swojej ofercie posiada atrakcyjne warunki kontraktów, które mają zachęcić świeżo upieczone działalności i start-upy do korzystania właśnie z takiej formy finansowania inwestycji. Tym bardziej że dla większości nowych firm tradycyjny kredyt bankowy jest poza zasięgiem ze względu na brak zdolności kredytowej. Jaki czynnik kusi przedsiębiorców do leasingu ciągników siodłowych, samochodów i innych tego typu maszyn? Przede wszystkim zerowy bądź minimalny wkład własny. Standardem w przypadku pierwszej wpłaty jest 10% wartości przedmiotu, jednak zdarzają się przypadki, gdzie opłata wstępna jest równa zeru lub wynosi zaledwie 1%, co dla leasingobiorcy jest dobrą wiadomością. Nie musi on bowiem dysponować na starcie dużą gotówką, a i tak może liczyć na wsparcie finansowe, które z pewnością pozwoli na rozwój i podwojenie zysków.

Czym tak właściwie jest wkład własny? Nazywany jest on również opłatą wstępną lub pierwszą opłatą i jest częścią ceny leasingowanego przedmiotu, jaką leasingobiorca musi zapłacić przy zawieraniu kontraktu. Wysokość wkładu własnego wpływa na wysokość comiesięcznych rat. Naturalnym zjawiskiem jest więc niska opłata początkowa, która przekłada się na zwiększoną ratę leasingową. Ze względu na harmonogram w spłacie uzależniony od przychodów przedsiębiorstwa, stosunkowo mała opłata początkowa dedykowana jest głównie dla rolników, budowlańców lub właścicieli firm transportowych.


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *