Porady

Ozdoby na ścianę – 6 oryginalnych pomysłów

Wolną przestrzeń na ścianie w naszym domu chętnie dekorujemy tradycyjnymi zdjęciami lub obrazami. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych sposobów na przyozdobienie wolnych miejsc. Prezentujemy 6 oryginalnych propozycji, które możesz wykorzystać w swoim mieszkaniu!

Panele 3D

Trójwymiarowe panele doskonale sprawdzą się głównie w nowoczesnych wnętrzach. Dostępny jest szeroki wybór różnorodnych wersji wykonanych z gipsu, drewna czy materiału. Korzystając z paneli, możemy zaaranżować oryginalnie wolną przestrzeń, sprawiając że stanie się bardziej estetyczna i ciekawsza dla oka. Taka dekoracja świetnie sprawdza się nad łóżkiem, zastępując zagłówki.

Struktury dekoracyjne

Wolną ścianę możemy wykorzystać, tworząc na niej unikalną strukturę za pomocą specjalistycznych produktów dostępnych w sklepach budowlanych. Bez trudności uzyskamy efekt wypukłości, przetarć, połysku. Wystarczy zdecydować się na konkretną technikę i przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, nasza ściana zostanie odmieniona.

Plakaty

Plakaty oprawione w antyramę są często wykorzystywanym sposobem na przyozdobienie wolnej ściany. Proponujemy jednak, aby zamiast jednego dużego plakatu skomponować zestaw różnych grafik, napisów, zdjęć, które będą tworzyły spójną całość. Zamiast antyram możemy wykorzystać również oryginalne ramki w określonej kolorystyce.

Fototapeta

Gdy do dyspozycji posiadamy całą ścianę, możemy zdecydować się na wykorzystanie fototapety tematycznej. W specjalistycznych sklepach dostępne są liczne wersje, co gwarantuje, że każdy zainteresowany dobierze coś odpowiedniego dla siebie. Istnieje również możliwość przerobienia samodzielnie zrobionego zdjęcia na fototapetę. W ten sposób na naszej ścianie może znaleźć się chociażby wspomnienie naszych wakacji.

Lustra

Powieszenie dużego lustra na ścianie będzie doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Taka dekoracja optycznie powiększy przestrzeń, sprawiając, że nawet wyjątkowo małe metraże będą wyglądały na bardziej przestronne. W nowoczesnych mieszkaniach świetnie sprawdzą się najprostsze lustra, bez ozdobnych ram. Interesujące są również wersje pionowe, które można oprzeć o ścianę.

Samodzielne dekoracje

Jeśli dostępne w sklepach obrazy lub plakaty do nas nie przemawiają, warto postarać się samodzielnie przygotować ozdoby na ścianę. Rodzice chętnie wykorzystują kolorowe odciski dłoń lub stóp swoich dzieci tworząc pamiątkowe obrazy. Możemy również zrobić kolaż ze swoich zdjęć, uzupełniając je podpisami, a nawet samodzielnie wykonanymi rysunkami. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Jeśli planujesz przyozdobić naszą ścianę, zainteresuj się niestandardowymi sposobami, które pozwolą Ci w oryginalny sposób urozmaicić przestrzeń. Panele 3D, struktury dekoracyjne czy kolaże wykonane z rozmaitych obrazków i zdjęć będą ciekawą dekoracją, która sprawi, że mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru. Spośród licznych inspiracji bez większych trudności każdy z nas dobierze coś odpowiedniego dla siebie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *