Porady

Poleasingowy komputer stacjonarny do domu – jak wybrać najlepszy

Poleasingowe komputery stacjonarne to wciąż bardzo atrakcyjny segment elektroniki nie tylko dla osób prywatnych, ale także dla dużych firm i mniejszych przedsiębiorstw. Wydajne i niezawodne zabudowane maszyny znajdują wiele zastosowań. Tym bardziej że stacjonarki mogą zostać dobrane pod kątem indywidualnych preferencji klienta. Podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze popularnych pecetów?

Zadbaj o szybkość komputera. Co za nią odpowiada?

Niemalże każdy użytkownik wśród najbardziej pożądanych cech w komputerach stacjonarnych w pierwszej kolejności wymienia niezawodność i szybkość pracy. Co tak naprawdę na nią wpływa? Przede wszystkim typ dysku twardego, na którym zapisany jest system operacyjny. SSD jest zdecydowanie szybszym podzespołem od HDD, jednak takie dyski charakteryzują się wyższą ceną i mniejszą pojemnością, zazwyczaj poniżej 500GB.

Chcąc zapewnić sobie optymalną szybkość pracy, warto zwrócić uwagę również na ilość wbudowanej pamięci RAM. Najbardziej powszechne jest w tej chwili 4GB, jednak warto dołożyć trochę gotówki i zainwestować w stacjonarkę z pamięcią RAM 8GB. W połączeniu z dyskiem SDD zagwarantujemy sobie sprzęt idealny do bardziej zaawansowanych działań.

Gdzie tanio nabyć wydajne komputery stacjonarne?

Wyżej wymienione parametry mogą jednak obciążyć kieszeń potencjalnego klienta. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup stacji z drugiej ręki. Tanie komputery stacjonarne do grafiki i obróbki video można nabyć na stronie https://rnew.pl/pl/categories/komputery-1214553884.html. Sprzęt poleasingowy charakteryzuje się niską ceną oraz bardzo dobrą wydajnością. Mimo iż tanie komputery stacjonarne do grafiki mają swoje lata, to wciąż pozwalają na racę wysokiej jakości. Każdy komputer jest dokładnie testowany przed dopuszczeniem do otwartej sprzedaży. Każda stacja posiada również gwarancję sklepu.

Procesor, czyli serce komputera stacjonarnego

Komputery poleasingowe do grafiki, które są także idealne do obróbki video lub gier muszą posiadać bardzo wydajny procesor. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie układ Intela i5 lub i7. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia karty graficznej. Zdecydowana większość poleasingowych sprzętów posiada zintegrowane podzespoły, jednak są one w zupełności wystarczające dla dedykowanego przeznaczenia komputera stacjonarnego.

Niezbędne dodatki do komputera

Jeśli mamy już wybrane wszystkie podzespoły, które spełnią nasze oczekiwania wobec komputera stacjonarnego, warto zwrócić uwagę również na dodatki, bez których praca na komputerze może okazać się bardzo niekomfortowa. Absolutnym minimum we współczesnych standardach jest posiadanie przynajmniej dwóch gniazd USB 3.0 i dwóch gniazd USB 2.0. Bardzo przydatne będzie również dodatkowe gniazdo VGA lub HDMI, które pozwoli na podłączenie naszej stacji do kolejnego monitora, telewizora bądź rzutnika. Dobrej jakości procesor, dysk twardy typu SSD oraz odpowiednia ilość wbudowanej pamięci RAM to przepis na gwarantowany sukces w przypadku wyboru wydajnego komputera stacjonarnego. Na zakup wyżej wymienionych podzespołów pozwalają dealerzy sprzętu poleasingowego, który jest zdecydowanie tańszy od swojej sklepowej konkurencji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *