Łazienka

Co zamiast płytek w łazience – modne materiały budowlane

Łazienka to pomieszczenie, które nie tylko służy do mycia i pielęgnacji ciała. Powinna ona poprawiać nastrój i relaksować tak, by po całym dniu łatwiej nam było zapomnieć o trudnościach i problemach. Warto zatem zadbać o jej wystrój. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe i dodatki wprowadzą relaksujący klimat. Co ciekawe, wcale nie musimy wybierać klasycznych płytek łazienkowych. Atrakcyjna łazienka bez glazury jest możliwa. Czym zastąpić tradycyjne płytki?

Farby do łazienek

Wiele osób, zamiast kłaść płytki na ścianach łazienki, decyduje się na wykorzystanie specjalistycznych farb. Jest to łatwe i tanie rozwiązanie problemu. Warto jednak pamiętać, że farby, które planujemy zastosować do malowania łazienki, muszą posiadać odpowiednie właściwości. Muszą być odporne na intensywną eksploatację, zmienną temperaturę, działanie detergentów i przede wszystkim na wilgoć i wodę. W sklepach szukajmy produktów przeznaczonych do łazienek, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że uzyskamy porządny efekt, który długo będzie utrzymywał się na ścianach. Pomalowane ściany w spokojnych odcieniach dają nam swobodę podczas wybierania wyposażenia. Możemy wówczas zdecydować się na mniej standardowe, dekoracyjne meble do łazienek, które będą stanowiły ozdobę pomieszczenia.

Spieki kwarcowe

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami tradycyjnych płytek, możemy wybrać eleganckie spieki kwarcowe, które sprawią, że nasza łazienka będzie prezentowała się wyjątkowo atrakcyjnie. Spieki kwarcowe są w stanie doskonale imitować kamień, drewno, a nawet metal tak, by przypominać go zarówno wyglądem, jak i fakturą. W profesjonalnych sklepach dostaniemy spieki kwarcowe skomponowane z naturalnych materiałów, których granulat zostaje odpowiednio sprasowany. Gotowe płyty można zakupić w różnych wielkościach, również wielkoformatowych, lub odpowiednio je przyciąć w zależności od potrzeb.

Korzystając z tej alternatywy dla płytek, możemy z łatwością zaaranżować wyrafinowane wnętrze, które dodatkowo uzupełnione o dopasowane meble łazienkowe stanie się prawdzie luksusowym pomieszczeniem. Sprawdź ofertę dostępną na http://defra.pl/. Szafki, półki powinny być dopasowane kolorystycznie do ścian. Jeśli wybraliśmy atrakcyjne wizualnie spieki kwarcowe, nie warto odwracać od nich uwagi, wykorzystując dekoracyjne meble łazienkowe. Lepiej postawić na proste formy i minimalizm.

 

Grafika ścienna

Wielkoformatowe grafiki ścienne są ciekawym zamiennikiem płytek. W odróżnieniu od popularnych tapet swoją fakturą przypominają tkaninę. Po odpowiednim nałożeniu ich na ściany oprócz wizualnych zalet są dodatkowo wyjątkowo praktyczne. Są odporne na zabrudzenia i łatwe w pielęgnacji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących przemycić do swojej łazienki odrobinę sztuki i stworzyć niepowtarzalne wnętrze o sprecyzowanym charakterze. Szeroki wybór różnorodnych grafik sprawia, że każdy łatwością dobierze coś odpowiedniego do swoich upodobań oraz pasującego do mebli łazienkowych.

 

Płytki w łazience nie są jedynym rozwiązaniem, jakie może być wykorzystane. Warto zapoznać się z różnorodnymi alternatywami, które są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Podkreślenie zaprojektowanego wnętrza poprzez wykorzystane meble łazienkowe sprawi, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego klimatu sprzyjającemu relaksowi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *