Porady

Jak urządzić domowe spa? 5 praktycznych porad

Dni wypełnione pracą, brak czasu dla najbliższych, brak czasu dla siebie, konieczność rezygnacji z relaksu, piętrzący się bałagan w mieszkaniu, zaniedbany ogród, długa lista rzeczy do zrobienia na wczoraj. Tak wyglądają dni większości z nas – zabieganych w życiu. A jeśli już pojawią się chwila czasu, to często nie wiadomo od czego zacząć. Bycie w harmonii ze swoim ciałem, ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Pozwolenie sobie na relaks, zaowocuje zwiększonymi siłami do działania, a pozytywne nastawienie sprawi, że na wszystko znajdziemy czas. W tym wpisie podpowiadamy, jak za niewielkie pieniądze zorganizować domowe spa i zafundować sobie zasłużony wypoczynek w domowym zaciszu.

Kąpiel piękności. Ciało jest darem, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podgrzej 2 litry mleka, dodaj 2-3 łyżki miodu, wymieszaj i dodaj do wanny z wodą. Mleko i miód skutecznie zatrzymują wilgoć i odżywiają skórę, pozostawiając ją delikatną w dotyku. Wskazówka – woda o temperaturze przynajmniej 30 stopni wywołuje spadek ciśnienia i wypływa usypiająco, woda 20-27 stopni – pobudza.

Peeling pod prysznicem. Peeling wspomaga naturalny proces złuszczania naskórka, a masowanie skóry pobudza krążenie i odżywia komórki. Przygotowanie domowego peelingu to nic trudnego! Potrzebujemy przynajmniej pół szklanki gruboziarnistego cukru lub soli i 3-4 łyżki oliwy, peeling gotowy! Teraz wystarczy kolistymi ruchami wmasować go w ciało.

Spa dla twarzy. Nie potrzebujesz markowych kosmetyków, by zadbać właściwie o skórę. Domowym sposobem wykonasz prostą i odżywczą maseczkę na twarz – 3 łyżki twarogu i łyżka miodu. Taka mieszanka skutecznie uelastyczni skórę.

Nawilżenie po kąpieli. To bardzo ważny krok w każdym domowym spa – żeby zapewnić skuteczniejsze wchłanianie balsamu i większą relaksacje, warto podgrzać go przez kilka sekund w mikrofalówce.

Odżywienie dla skóry głowy. Prawidłowa pielęgnacja włosów jest wymagająca, jednak w domowym zaciszu jesteśmy w stanie stworzyć właściwą maskę. Olejek rycynowy w połączeniu z żółtkami jajek i naftą kosmetyczną da nam kompletną regenerację. Taka mieszanka daje efekt puszystości, lśnienia i przyśpiesza wzrost włosów.

Każda kobieta jest wyjątkowa, a ciało powinno być dla nas świątynią naszego ducha. Tylko poprzez harmonię tych dwóch sfer jesteśmy zdolne do zdrowego funkcjonowania, skutecznego łączenia obowiązków domowych z pracą na etat i wychowywaniem dzieci, a także do bycia kochającą i troskliwą żoną. Kobieca siła wypływa z naszych organizmów, które im silniejsze się stają, tym lepiej nam służą.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *