materace z wkładem kokosowym
Sypialnia

Wkład kokosowy w materacu – właściwości

Statystyczny człowiek spędza w łóżku prawie połowę życia. Podczas snu dokonuje się regeneracja organizmu, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio dobrać materac. Ciekawą propozycją na rynku są materace zwane powszechnie kokosowymi. W takim materacu na piankę lub lateks nakładana jest mata kokosowa, która utwardza materac. Taki wkład kokosowy powstaje dzięki połączeniu włókien kokosowych z mleczkiem kokosowym, w określonych warunkach. Dlaczego warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie?

Materace z wkładem kokosowym mają pozytywnych właściwości

 • Włókna kokosowe rekomendowane dla alergików. Dlaczego? Nie są źródłem alergii i nie wydzielają toksyn, dlatego idealnie nadają się dla wymagających użytkowników.
 • Materac wyposażony jest w matę kokosową. Mata na materacu chroni przed namnażaniem się roztoczy i bakterii, które uwielbiają takie otoczenie.
 • Wkład kokosowy zapewnia właściwa cyrkulację powietrza. Jak to się przekłada na nasz komfort? W efekcie podczas snu nie pocimy się, śpimy lepiej, a sen jest mocniejszy.
 • Kolejny plus jest taki, że materac z wkładem kokosowym szybko wchłania i oddaje wilgoć. W ten sposób zapewnia ochronę przed nadmiernym zawilgoceniem materaca.
 • Stabilizacja podłoża. Materace z wkładem kokosowym są twardsze, dlatego rekomenduje się je osobom narzekającym na zbyt miękkie podłoże i tym, z wadami postawy. Udowodnione jest, że twardsze materace zapobiegają wadom kręgosłupa.
 • Materac z wkładem kokosowym jest bardziej odporny na odkształcenia niż normalne materace. To zapewnia nam gwarancje jakości na długi okres.
 • Z kolei materace lateksowo-kokosowe są jeszcze bardziej wytrzymałe i poleca się je osobom z nadwagą. Wkładka lateksowa jest gwarantem zwiększonej jakości.
 • Materace kokosowe z dodatkowo wtopionym lateksem posiadają też lepsze właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Ma to decydujące znaczenie w przypadku alergików i dzieci.
 • Kokos jest substancją, która w połączeniu z innymi materiałami materaca pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu snu w prosty sposób.
 • Wkład kokosowy w materacach jest rekomendowany dla dzieci od 6 miesiąca. Jest to okres, kiedy maluchy śpią głównie na plecach, więc odpowiedni materac już od najmłodszych lat, dba o ich kręgosłup.
 • Sporą zaletą jest też korzystna cena produktu. Materace z wkładem kokosowymi kosztują już od 300 złotych. W zależności od indywidualnych wymogów cena wzrasta nawet do 2000 złotych.

Sprawdź materace z wkładem kokosowym na CentrumMateracy.com.

Materace z wkładem kokosowym dla miłośników twardszego podłoża

Przy zakupie pamiętajmy, że materace z wkładem kokosowym polecane są przede wszystkim osobą o większej wadze oraz zwolennikom twardego podłoża. Materiał zawarty w nich jest odporny na odkształcenia. Problem z wyborem materaca spotyka często osoby z nadwagą. Ta grupa jest szczególnie narażona na problemy z kręgosłupem. Wybór materaca z wkładem kokosowym może okazać się najlepszą decyzją, jeśli chodzi o zdrowie. Szczególnie docenimy to rozwiązanie, lubiąc twardsze materace. Właściwości  antyalergiczne i ortopedyczne są dodatkowym walorem. Oferta materacy na rynku jest tak bogata, że bez problemu znajdziemy również coś dla dziecka.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *