Wkład kokosowy w materacu – właściwości

0

Statystyczny człowiek spędza w łóżku prawie połowę życia. Podczas snu dokonuje się regeneracja organizmu, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio dobrać materac. Ciekawą propozycją na rynku są materace zwane powszechnie kokosowymi. W takim materacu na piankę lub lateks nakładana jest mata kokosowa, która utwardza materac. Taki wkład kokosowy powstaje dzięki połączeniu włókien kokosowych z mleczkiem kokosowym, w określonych warunkach. Dlaczego warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie?

Materace z wkładem kokosowym mają pozytywnych właściwości

 • Włókna kokosowe rekomendowane dla alergików. Dlaczego? Nie są źródłem alergii i nie wydzielają toksyn, dlatego idealnie nadają się dla wymagających użytkowników.
 • Materac wyposażony jest w matę kokosową. Mata na materacu chroni przed namnażaniem się roztoczy i bakterii, które uwielbiają takie otoczenie.
 • Wkład kokosowy zapewnia właściwa cyrkulację powietrza. Jak to się przekłada na nasz komfort? W efekcie podczas snu nie pocimy się, śpimy lepiej, a sen jest mocniejszy.
 • Kolejny plus jest taki, że materac z wkładem kokosowym szybko wchłania i oddaje wilgoć. W ten sposób zapewnia ochronę przed nadmiernym zawilgoceniem materaca.
 • Stabilizacja podłoża. Materace z wkładem kokosowym są twardsze, dlatego rekomenduje się je osobom narzekającym na zbyt miękkie podłoże i tym, z wadami postawy. Udowodnione jest, że twardsze materace zapobiegają wadom kręgosłupa.
 • Materac z wkładem kokosowym jest bardziej odporny na odkształcenia niż normalne materace. To zapewnia nam gwarancje jakości na długi okres.
 • Z kolei materace lateksowo-kokosowe są jeszcze bardziej wytrzymałe i poleca się je osobom z nadwagą. Wkładka lateksowa jest gwarantem zwiększonej jakości.
 • Materace kokosowe z dodatkowo wtopionym lateksem posiadają też lepsze właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Ma to decydujące znaczenie w przypadku alergików i dzieci.
 • Kokos jest substancją, która w połączeniu z innymi materiałami materaca pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu snu w prosty sposób.
 • Wkład kokosowy w materacach jest rekomendowany dla dzieci od 6 miesiąca. Jest to okres, kiedy maluchy śpią głównie na plecach, więc odpowiedni materac już od najmłodszych lat, dba o ich kręgosłup.
 • Sporą zaletą jest też korzystna cena produktu. Materace z wkładem kokosowymi kosztują już od 300 złotych. W zależności od indywidualnych wymogów cena wzrasta nawet do 2000 złotych.

Sprawdź materace z wkładem kokosowym na CentrumMateracy.com.

Materace z wkładem kokosowym dla miłośników twardszego podłoża

Przy zakupie pamiętajmy, że materace z wkładem kokosowym polecane są przede wszystkim osobą o większej wadze oraz zwolennikom twardego podłoża. Materiał zawarty w nich jest odporny na odkształcenia. Problem z wyborem materaca spotyka często osoby z nadwagą. Ta grupa jest szczególnie narażona na problemy z kręgosłupem. Wybór materaca z wkładem kokosowym może okazać się najlepszą decyzją, jeśli chodzi o zdrowie. Szczególnie docenimy to rozwiązanie, lubiąc twardsze materace. Właściwości  antyalergiczne i ortopedyczne są dodatkowym walorem. Oferta materacy na rynku jest tak bogata, że bez problemu znajdziemy również coś dla dziecka.

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.