Dom

Oryginalna kuchnia w stylu retro

W kuchni znajduje się centrum domowego życia. Tu przygotowujemy posiłki, tu jemy, celebrując rodzinne chwile. Może dlatego kuchnio-jadalnia powinna być miejscem komfortowym, praktycznym, ale i ładnym. Nawiązanie do dawnych czasów to przykład ciekawej aranżacji kuchni. Przykład ostatnio modny i ciekawy wizualnie.
Kuchnia retro może nawiązywać do tego stylu całkowicie lub częściowo. Jeśli nie mamy ochoty na całkowitą zmianę kuchennego pomieszczenia, wybierzmy odpowiednie dodatki. Emaliowane garnki, blaszane doniczki, szklane słoje z gumką recepturką, młynki, moździerze – to tylko niektóre przykłady dodatków w stylu retro. Niektóre z tych dodatków możemy znaleźć nie tylko w sklepach, ale również na strychu naszej babci lub na pchlim targu. Wystarczy mała renowacja i zyskamy przedmiot, dzięki któremu nasza kuchnia zyska niepowtarzalny klimat.

Większe zmiany wymagają większych nakładów, również finansowych. Meble w stylu retro produkuje coraz więcej producentów mebli. Drewniane szafki, pastelowe kolory, charakterystyczne żłobienia – oto ich krótka charakterystyka. A jak będzie wyglądała nowoczesna lodówka w naszej kuchni rodem z przeszłości? Nie musimy się o to martwić, ponieważ coraz więcej producentów sprzętu AGD zadbało o amatorów stylu retro. Ich produkty, choć nowoczesne, wyglądają jak z dawnych lat.

Starodawna stylizacja kuchni nada wnętrzu ciekawy klimat i subtelną elegancję. Doskonale pasuje do ciepłej, rodzinnej atmosfery. Pamiętajmy, kuchnia w tym stylu nie powinna przytłaczać, dlatego nie warto przesadzać z ilością dodatków.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *