umywalka łazienkowa
Łazienka

Umywalka łazienkowa dla pary – jaką wybrać?

Funkcjonalność i estetyka to najważniejsze cechy dobrze urządzonej łazienki. Jeśli pomieszczenie użytkują dwie osoby, należy sprawić, by korzystanie z niezbędnych sprzętów nie sprawiało problemów. Jaką umywalkę wybrać dla pary, by wszystkie akcesoria były wygodnie schowane a każdy z domowników miał nieograniczony dostęp do urządzenia?

Podwójna umywalka – rozwiązanie idealne

Aby uniknąć porannych przepychanek przy umywalce i tworzenia grafiku korzystania z łazienkowego sprzętu, warto zamontować w pokoju kąpielowym dwa urządzenia – dla niej i dla niego. Umywalki najczęściej instaluje się w bliskim sąsiedztwie. Dzieje się tak ze względu na współdzieloną instalację wodnokanalizacyjną. Jednakże, jeśli chcemy rozlokować urządzenia w większym odstępie od siebie, przeniesienie instalacji nie okaże się zbytnio problematyczne. Jeżeli wolimy standardowe rozwiązania, umywalki warto połączyć wspólnym blatem. Pozwoli on na dogodne ustawienie najczęściej używanych kosmetyków – na przykład szczoteczek do zębów, żelów i kremów – oraz na korzystanie z nich bez konieczności sięgania do półek czy szuflad. W ofercie producentów znajdują też modele z dwiema misami połączonymi wspólnym obramowaniem. Pod umywalkami można ustawić dwie szafki, zwiększając tym samym powierzchnię przeznaczoną do przechowywania najróżniejszych akcesoriów, środków czystości, kosmetyków czy ściereczek. Montaż dwóch luster lub jednego o większej tafli również okaże się sporym udogodnieniem. Jeśli chcemy zyskać dodatkowe miejsce na łazienkowe drobiazgi, najlepiej zawiesić nad umywalką dwie szafki lustrzane.

Duża umywalka z dwiema bateriami

W łazienkach, w których ze względu na mały metraż nie uda się zamontować dwóch umywalek, warto zdecydować się na jedno urządzenie, lecz znacznie większe niż standardowe. Do sprzętu dołącza się dwie baterie. To rozwiązanie generuje mniej kosztów niż zakup dwóch urządzeń i przenoszenie instalacji wodnokanalizacyjnej. Duża umywalka nie tylko zwiększa komfort użytkowania łazienki, ale też ułatwia wykonywanie domowych obowiązków. Za sprawą komfortowego sprzętu zrobimy na przykład pranie ręczne, nie musząc wykorzystywać do tego celu misek.

Podwójna umywalka – z jakiego materiału?

Umywalki podwójne, tak samo jak ich pojedyncze warianty, powstają z rozmaitych materiałów. Najpopularniejszy z nich to ceramika. Materiał ten wyróżnia duża trwałość i odporność na większość substancji chemicznych dostępnych w domu. Aby ułatwić użytkownikom łazienek czyszczenie ceramiki, wielu producentów oferuje pokrycie jej powierzchni specjalną powłoką ochronną. Warstwa zabezpieczająca utrudnia przyleganie brudu i osadów z mydła do umywalki. Warto wspomnieć, że coraz większą popularność zyskują modele stworzone z betonu architektonicznego, szkła, kompozytu czy kamienia naturalnego. Takie urządzenia kosztują zwykle więcej niż ich odpowiedniki ceramiczne, ale pozwalają na uzyskanie niezwykłego efektu i wykreowanie niestandardowej aranżacji.

Najlepsza umywalka łazienkowa dla pary musi gwarantować komfort użytkowania i odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie kosmetyków. W większych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się dwie osobne umywalki – rozdzielone lub umieszczone na wspólnym blacie. Dla małych łazienek optymalnym rozwiązaniem okazuje się duża umywalka z dwiema bateriami. Niezależnie od wybranego wariantu, należy zadbać o wysoką jakość materiału, z jakiego wykonano umywalkę.

Jeśli aranżujesz łazienkę, piękne i funkcjonalne meble znajdziesz na stronie defra.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.