feng shui
Porady

Feng shui – dobra energia gwarantowana

Urządzanie domu to świetna zabawa, zwłaszcza jeśli mamy przestrzeń, w której możemy pozwolić sobie na spełnienie naszych wnętrzarskich fantazji. Co zrobić, aby nie przesadzić i gromadzić w domu pozytywną energię? Z pomocą przychodzą nam zasady feng shui.

Kojarzone przede wszystkim z fanaberiami architektów wnętrz, feng shui to tak naprawdę zbiór reguł, dzięki któremu nasz dom nie zamieni się w graciarnie i będzie kojarzył nam się ze spokojem. Dla początkujących będą to wskazówki jak aranżować przestrzeń i czym kierować się, aby nasz dom istniał w zgodzie z prawami natury.

Salon

To serce domu, które powinno być zaaranżowane w jasnych, ziemistych kolorach. Kanapy i sofy najlepiej ustawić pod ścianami, dzięki czemu będziemy czuć się jak w bezpiecznym, osłonionym schronieniu. Mnoga ilość poduch, koców i przytulnych kącików jak najbardziej wskazana! Ważne jest, aby środek pomieszczenia nie był zagracony – postawmy raczej na mały kawowy stolik niż zbiorowisko puf.

Sypialnia

To pomieszczenie jest bardzo ważne, ponieważ spędzamy w nim około 1/3 naszego życia. Warto, abyśmy właśnie tam naładowali się pozytywną energią na cały dzień. Aranżując sypialnie postawmy na spokojne, stonowane kolory, unikajmy soczystych czerwieni i ciemnych barw. Zrezygnujmy z łóżka o metalowych ramach i postawmy je w taki sposób, aby wezgłowiem stykało się ze ścianą, a jego dalsza część znajdowała się w środku pokoju.

Rośliny

Posiadanie w domu kwiatów doniczkowych może być wyzwaniem, w końcu to swoista odpowiedzialność, jednak w porównaniu z korzyściami, jakie wnoszą, jest znikoma. Żywe kwiaty wprowadzają do pomieszczeń pozytywną energię. Dobrze sprawdzą się bardzo modne ostatnio palmy i monstery, nie ryzykujmy natomiast z sukulentami. Choć te małe kaktusy są urocze i łatwe w pielęgnacji to według chińskiej tradycji działają odstraszająco.

Lustra

Feng shui bardzo lubi lustra. Optycznie powiększają przestrzeń i odbijają światło, dzięki temu pomieszczenia wydają się przestronniejsze i przytulniejsze. Wielkość nie ma znaczenia, możecie nimi udekorować w domu więcej pomieszczeń niż przedpokój i łazienkę. Uważajcie tylko, aby lustro nie zwisło dokładnie naprzeciwko toalety – to przywołuje złą energię.

Porządek

Sztandarową zasadą jest utrzymanie w domu porządku i higieny. Ważne są przede wszystkim czyste okna, przez które wpada życiodajne światło. Popsute, kapiące krany działają negatywnie na finanse – podobno razem z kropelkami uciekają nasze pieniądze. Zapchane szafy i komody pełne ubrań, których prawdopodobnie nigdy nie założymy, to także nienajlepszy pomysł. Zadbajmy o przestrzeń wokół siebie, aby dzięki odrobinie wysiłku włożonej w porządek, odpłaciła nam się pozytywną energią i dobrym samopoczuciem.

To dopiero początek!

Przedstawione reguły to jedynie maleńka część tego, co ta starożytna praktyka planowania przestrzeni ma nam do zaoferowania. Warto jednak od nich zacząć, aby móc stopniowo wdrażać w życie bardziej zaawansowane reguły.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *