Ogrzewanie podłogowe
Dom Salon

Ogrzewanie podłogowe jako inwestycja w przyszłość

Ogrzewanie podłogowe na dzień dzisiejszy podbiło serca wielu właścicieli nowych domów . Temat ten budzi wątpliwości związane z ponoszonymi kosztami i ryzykiem. Jak to wygląda w rzeczywistości? W siedmiu punktach wytłumaczymy, że powyższa metoda ogrzewania jest opłacalną inwestycją.

Ciepło i przyjemnie

Stosowanie ogrzewania podłogowego bardzo pozytywnie wpływa na odbieraną przez człowieka temperaturę powietrza. Największa temperatura skupia się w dolnej okolicy ciała, a chłód odczuwalny jest w pobliżu głowy.

Większa przestrzeń

Decyzja zmiany ogrzewania umożliwia jednocześnie rezygnacje grzejników. Pozostaje wtedy większa powierzchnia do rozgospodarowania. Można zdecydować się również na ciekawszą aranżacje wnętrza.

Koniec z alergią

Standardowe grzejniki można uznać za „generatory kurzu”. Ogrzewanie podłogowe niweluje ten problem, a co za tym idzie – ciągłe kichanie i napady astmy. Ruch powietrza jest ograniczony, dzięki czemu zmniejsza się cyrkulacja kurzu.

Oszczędność gazu

Ogrzewanie podłogowe działa skutecznie przy wiele niższych temperaturach niż grzejniki. Najwyższa temperatura zasilania to jedynie 45 stopni. Im niższa temperatura – tym mniejsze zużycie gazu. Można je zredukować nawet o 15%.

Stała temperatura

Ocieplanie podłogowe sprawdza się idealnie w pomieszczeniach wysokich. W przeciwieństwie do grzejników nie powoduje straty powietrza pod sufitem. Gwarantuje stałość temperatury od podłogi do głowy. Warto skorzystać z tego rozwiązania w otwartym salonie.

Dowolność przy montażu

Pamiętając o paru zasadach można wykończyć podłogę ogrzewania po swojemu. Nie trzeba działać wg. konkretnych schematów, co w wielu przypadkach bywa kłopotliwe dla klientów.

Komfort cieplny na dłużej

Przy odrobinie cierpliwości ogrzewanie podłogowe przyniesie ciepło do pomieszczenia na dłuższy okres czasu. Ta przyjemność zawdzięczana jest dużej bezwładności cieplnej jaką posiada płyta ogrzewająca. Odnosi się to w szczególności do typowych „zmarzluchów”.

Korzystanie z natury

Decyzja rezygnacji z zwykłych grzejników na ogrzewanie podłogowe przyczynia się do zaoszczędzenia energii za pomocą odnawialnych źródeł energii wykorzystywanych w tym wypadku jako pomp ciepła i instalacji solarnych.

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko innowacyjna forma ocieplania, ale także inwestycja, która zapewnia redukcję kosztów i możliwość zagospodarowania pieniędzy na inne życiowe cele. Mimo powszechnie rozpowiadanych zastrzeżeń do tej metody, ilość korzyści, jakie można wynieść jest nieporównywalna. Czasem warto spróbować czegoś nowego, co dostarczy długoterminowych profitów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *