drzwi garażowe
Dom

O garażach oraz drzwiach garażowych

Dom to nasze cztery kąty, w których poza szkołą, pracą, zakupami i podróżami spędzamy nasze życie. No właśnie, ale podróże zapewnia nam samochód. On z kolei  potrzebuje swojego garażu, najlepiej przy domu. Poznamy kilka faktów o garażach oraz bramach garażowych.

Jeśli dom to też garaż

To, że samochód ze względu na uszkodzenia mechaniczne i pogodowe lepiej trzymać w garażu, niż na parkingu, wiadomo od dawna. Właśnie dlatego niemal każdemu domowi towarzyszy garaż, który warto zaznaczyć, że odgrywa rolę nie tylko swoistego lokum dla samochodu, ale także magazynu. Garaże stawia się albo jako dobudówkę do domu, albo jako osobny obiekt przy domu. Planując postawienie garażu należy przemyśleć jak by wyglądał, czy by pasował i jaką bramę garażową by posiadał, czemu przysłużą się dokładnie pomiary otoczenia.

Brama garażowa zabezpieczeniem garażu

Brama garażowa to niezbędny element garażu zapewniający mu bezpieczeństwo chociażby przed włamaniami (sprawdź bramy garażowe Piaseczno). Element ten otwiera i zamyka się ręcznie lub automatycznie. Wykonuje się go przeważnie z drewna, plastiku, aluminium, metalu lub szklanego włókna, a ponadto izoluje specjalnym materiałem chroniącym przez utratą ciepła. Brama garażowa to nic innego jak drzwi prowadzące do garażu i pozwalające go ręcznie lub automatycznie otwierać oraz zamykać.

Panelowe bramy garażowe

Brama garażowa, która otwiera i zamyka się na zasadzie panelowej, uchodzi za najpopularniejszy typ bram dla garażu. Przy otwieraniu drzwi podnoszą się do góry równolegle do podłoża, a przy zamykaniu drzwi podnoszą się w dół prostopadle do podłoża. Potrzebuje ona rezerwy miejscowej przez garażem.

Skrzydłowe bramy garażowe

Brama garażowa, która otwiera i zamyka się na zasadzie skrzydłowej, uchodzi za najprostszy typ bram dla garażu. Otwieranie i zamykanie drzwi wygląda niczym w tradycyjnych drzwiach. Potrzebuje ona rezerwy miejscowej przez garażem.

Segmentowe bramy garażowe

Brama garażowa, która otwiera i zamyka się na zasadzie segmentowej, uchodzi za najbardziej użyteczny typ bram dla garażu. Przy otwieraniu składa się panele do góry, a przy zamykaniu rozkłada się panele w dół. Nie potrzebuje ona rezerwy miejscowej przed garażem.

Rolowane bramy garażowe

Brama garażowa, która otwiera i zamyka się na zasadzie rolowanej, uchodzi za  najbardziej nowoczesny typ bram dla garażu. Za pomocą mechanizmu rolującego, przy otwieraniu zwija się bramę do góry, a przy zamykaniu rozwija się bramę w dół. Nie potrzebuje ona rezerwy miejscowej przed garażem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *