sypialnia
Sypialnia

Sypialnia dla dwojga – jak ją urządzić?

Aranżacja sypialni dla pary to niełatwe zadanie. Trzeba znaleźć złoty środek, pogodzić różne temperamenty, gusta i wymagania. Urządzanie wnętrz podobnie jak samo bycie w związku wymaga kompromisów i dostrzeżenia wspólnych potrzeb. Jak sprawić, by każda ze stron czuła się komfortowo? Warto skorzystać z poniższych rad.

Współdzielone łóżko

Jest ono podstawą, sercem sypialni. Spędzamy w nim mnóstwo czasu i właśnie tam oddajemy się miłosnym igraszkom. Należy skupić się na jego wielkości. Zalecana szerokość to przynajmniej 160 cm, by każda ze stron znalazła wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie przekręcić się na drugi bok.

Materac

Wybór tego elementu wydaje się równie istotny. Powinien być wygodny, odpowiednio twardy i dostosowany do wzrostu, wagi i ulubionych pozycji snu. Zdarza się, że gdy dwie osoby śpią razem na tym samym materacu, ciężar rozkłada się bardzo nierównomiernie. W rezultacie jedna osoba śpi niżej. Inna istotna kwestia to dostosowanie podłoża w ten sposób, by w nocy nie odczuwać każdego ruchu partnera.

Stoliki nocne

Umieszczenie ich po każdej stronie łóżka to bardzo komfortowe rozwiązanie. Dzięki niemu dwie osoby mają zapewniony dostęp do podręcznych drobiazgów lub ulubionej książki. Mogą również spersonalizować swoją szafkę umieszczając na niej ulubione dekoracje, jak ramki ze zdjęciami. Zyskuje się także dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Oświetlenie

Małe lampki nocne to stylowa ozdoba sypialni. Emitują delikatną poświatę po każdej stronie łóżka. Jeśli jeden z partnerów postanowi uprzyjemniać sobie czas lekturą, nie zakłóci snu drugiego i nie będzie go oślepiał zbyt ostrym blaskiem. Warto postawić na ciepłą barwę światła. Nadaje ona wnętrzu intymny, przytulny charakter. Inaczej dzieje się w przypadku lampki dającej zimne światło. Sprawi ona, że pomieszczenie będzie wydawać się nieprzyjemne i surowe, przypominając raczej salę laboratoryjną niż miłosne gniazdko.

Dekoracje

Obrazki, figurki, kwiaty, poduszki i inne drobiazgi sprawiają, że sypialnia zyskuje charakter. Warto podkreślić funkcję pokoju wytwarzając przyjazną , sprzyjającą odpoczynkowi aurę. Neutralna kolorystyka i stonowane, delikatne detale połączą zróżnicowane wymagania i staną się bezpiecznym kompromisem. Warto wybrać kilka akcentów, które spodobają się każdemu z partnerów.

Funkcjonalne meble

Oprócz łóżka i stolików nocnych w sypialni powinna znaleźć się pojemna szafa. Musi ona pomieścić w sobie ubrania i rzeczy osobiste obojga partnerów. Mebel powinien uwzględniać zróżnicowane potrzeby. Warto zastosować w tym celu odpowiednie systemy organizacji. Mogą być to krótkie i długie zawieszki, koszyki i kartonowe pudełka. Pomocne jest wydzielenie osobnej przestrzeni na buty, bieliznę czy biżuterię.

Urządzając sypialnię warto mieć na uwadze to, jak obie płci różnią się od siebie. Nie należy zapominać o potrzebach drugiej osoby, aby nie czuła się ona przytłoczona w miejscu, w którym powinna się odprężyć i zapomnieć o całym świecie. Wypracowując rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony, harmonia wystroju wnętrza będzie odzwierciedlać harmonię Waszego związku.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *