dodatki do jadalni
Kuchnia

Dodatki do jadalni – propozycje

Aranżacja wnętrz stała się dzisiaj swoistą odmianą sztuki, dopasowanie i spójność to podstawowe zasady, które rządzą dzisiaj każdym mieszkaniem. Sprawia to niestety, że zwykły remont czy zmiana wystroju w naszym mieszkaniu, mogą okazać przeszkodą trudną do przejścia – zwłaszcza jeżeli mówimy o dodatkach, które musza nie tylko idealnie pasować do całej aranżacji, ale także być przemyślane. Za dużo dodatków może zagracić całe pomieszczenie, dlatego jeżeli chcemy stworzyć piękne i funkcjonalne wnętrze, powinniśmy uprzednio zapoznać się z podstawowymi zasadami, które kierują wnętrzarstwem.

Jak już wspominaliśmy – największy problem pojawia się gdy przyjdzie nam wybrać dodatki. Powinny one być dopasowane do przeznaczenia pomieszczenia. Jak więc dobrać takie, które podkreślą charakter i piękno naszej jadalni?

Po pierwsze styl

Odpowiednio dobrane i dopasowane dodatki, mogą w skuteczny sposób odmienić styl całego wnętrza. Dlatego zastanawiając się nad tym, jakie ozdoby wybrać powinniśmy pamiętać o spójności i odpowiedniej kolorystyce. Jadalnia to miejsce pogodnie, kolorowe, dlatego też najlepiej będzie postawić na takie dodatki, które podkreślą jego charakter. Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę będzie lampa – dodatkowe źródło oświetlenia będzie bardzo ważne, gdy będziecie potrzebować odpowiedniego, intymnego i romantycznego klimatu. Jasna, żywa lampa wolnostojąca, nie tylko wprowadzi żywą atmosferę, ale także pozwoli na dopasowanie światła do aktualnych potrzeb.

Jeżeli szukacie pomysłów na aranżacje pięknej i funkcjonalnej jadalni, koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Pamiętajcie o meblach

I bynajmniej nie chodzi tu o stół czy krzesła – są one oczywiście obowiązkową pozycją w każdej jadalni i muszą być odpowiednio dopasowane do stylu całego pomieszczenia, jednak powinniśmy je traktować raczej jako główny element jadalni, aniżeli stylowy dodatek. Mówiąc o dodatkowym umeblowaniu jadalni, myślimy raczej o funkcjonalnym i dobrze wyposażonym barku, który nie tylko zrobi wrażenie na gościa, ale ułatwi wam także przechowywanie różnego rodzaju produktów i trunków, dzięki którym wzbogacicie każde domowe przyjęcie.

Oczywiście wieczorne imprezy to nie jedyne okazje do zapraszania znajomych w wasze skromne progi, dlatego rozwiązaniem idealnym, wydają się wiszące i przeszklone szafki, w których będziecie mogli wystawiać waszą zastawę do kawy czy herbaty. Dzięki temu rozwiązaniu znajdziecie miejsce na najładniejsze naczynia, dodatkowo zapewniając piękny dodatek w waszej jadalni.

Każdy szczegół ma znaczenie

Pamiętajcie, że na ogólne wrażenie wizualne, składa się całość pomieszczenia – łącznie z wszystkimi, pozornie nie istotnymi szczegółami. W największej mierze powinniście zadbać o takie dodatki jak :

  • Rączki od szafek i szuflad

Mimo że małe i pozornie nie rzucające się w oczy – dobrze dobrane rączki i uchwyty potrafią nadać jadalni niepowtarzalnego, indywidualnego charakteru. Pamiętajcie też, że są to elementy w znacznym stopniu narażone na eksploatacje, dlatego powinny być wykonane z trwałego tworzywa.

  • Dodatki na stole

Stół to nie tylko miejsce, przy którym spożywamy posiłki – dzięki odpowiednim dodatkom możecie zrobić z niego ozdobę z prawdziwego zdarzenia. Pomyślcie o ładnych obrusach, podstawkach na papierowe serwetki czy wazonie, w którym latem zachwycać będą świeże kwiaty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *