hybryda
Łazienka

Wanna, prysznic, a może hybryda – co wybrać?

Wanna albo prysznic znajduje się w każdej łazience. Wybór jednego bądź drugiego jest kluczowy przy urządzaniu tego pomieszczenia. Kuszące są zarówno długie kąpiele z pianą jak i szybki, orzeźwiający prysznic, kiedy goni nas czas. Co jest zatem najlepsze do naszego typu łazienki i do spełnienia naszych potrzeb oraz oczekiwań?

Prysznic – oszczędny wybór

Zdecydowanie mniej wody zużywamy biorąc szybki prysznic niż podczas kąpieli w wannie wypełnionej po brzegi. Jeśli zatem jesteśmy oszczędni, nie lubimy marnotrawstwa albo zwyczajnie obchodzą nas losy Matki Ziemi to rozwiązanie jest idealne dla nas. Ponad to aktualnie na rynku jest oferowanych wiele kabin prysznicowych z radiem, które umili nam czas spędzony na myciu się. Nowoczesne kabiny są również wyposażone w specjalne dysze, które wykonują delikatny hydromasaż i pozwalają się zrelaksować podczas kąpieli. Ważne jest również to, że dla osób starszych wanna raczej się nie sprawdzi, ze względu na wysokie ścianki. Nie każdy senior będzie w stanie podnieść nogę na tyle wysoko, aby się do niej dostać. W przypadku kabiny prysznicowej nie ma takiego problemu, ponieważ brodziki zazwyczaj są dość niskie.

Relaksująca wanna

Wanna zazwyczaj kojarzona jest z długimi kąpielami, podczas którymi raczymy się szampanem z truskawkami, słuchając relaksującej muzyki. I bardzo dobrze, każdy zasługuje na odrobinę relaksu. Długa kąpiel w ciepłej wodzie pomoże rozluźnić mięśnie po długim, stresującym dniu. Olejki i płyny dodane do wody mogą zrobić nam aromatyczną terapię, która wpłynie doskonale na nasze samopoczucie. Poczujemy się jak w SPA, tylko że we własnym domu. W ofercie znaleźć możemy również wanny z hydromasażem, co pozwoli nam poczuć się jakbyśmy byli w jacuzzi. Na rynku dostępne są wanny ze specjalnymi uchwytami, co ułatwi wchodzenie i wychodzenie osobom starszym. Także w przypadku posiadania dzieci wanna jest zdecydowanie wygodniejsza do kąpieli zarówno dla maluszka jak i dla rodzica. To rozwiązanie ma wiele zalet, ale posiada również wady. Należy pamiętać, że na codzienne, długie kąpiele rzadko kiedy ma się czas. Poza tym zużywana jest wtedy o wiele większa ilość wody, co przy częstym napełnianiu wanny do pełna wyniesie nas dużo drożej niż szybki prysznic. Natomiast uchwyty oferowane do wspierania mobilności osób starszych, w przypadku ledwo poruszającego się seniora, mogą nie wystarczyć, aby samodzielnie i bezpiecznie wchodził lub wychodził z wanny.

No to może hybryda?

Wybór sprawia nam wciąż zbyt duży problem? Dla niezdecydowanych jest jeszcze jedna opcja, choć nieco bardziej kosztowna. Rynek oferuje kabino-wanny, które łączą ze sobą zalety prysznica i wanny. Decydując się na hybrydę nie jesteśmy ograniczani. Możemy na co dzień brać szybkie prysznice a raz na jakiś czas zafundować sobie odprężającą kąpiel. Jest to świetne rozwiązanie, w które warto zainwestować, jeśli zdania domowników odnośnie funkcjonalności wanny i prysznica są podzielone. To będzie świetny kompromis i na pewno pogodzi wszystkich, którzy będą korzystali z łazienki.

Oprócz decyzji odnośnie tego, co byśmy woleli mieć w swojej łazience, powinnyśmy sprawdzić również na co możemy sobie pozwolić. Jeśli pomieszczenie jest malutkie to bardziej korzystny będzie prysznic, ponieważ z reguły zajmuje on mniej miejsca. W przypadku nieco większego metrażu możemy zacząć się zastanawiać nad wanną. Należy również pamiętać, że wszyscy domownicy będą korzystali z wanny albo prysznica, warto zatem zorientować się również na ich potrzeby i znaleźć rozwiązanie optymalne dla każdego.

Szukasz mebli łazienkowych? Sprawdź defra.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *