Balkon

Jak przygotować balkon na wiosnę?

Wiosna, wiosna ach to ty… ulubiona pora roku. Każdy z nas czeka na te pierwsze promienie słońca, pierwsze ciepłe i długie dni… To czas, kiedy wszystko budzi się do życia- także kwiaty. To także pora roku, kiedy najczęściej podejmujemy decyzję o porządkach. ” Wiosenne porządki”- bo tak się to nazywa- powinny obejmować również balkon. Zatem jak przygotować balkon na wiosnę?

Jak przygotować balkon na wiosnę?

Na początku warto spojrzeć na stan płytek balkonowych. Możliwe, że z nadmiaru czasu zaczynają pękać. Kiedy pękają płytki, warto pomyśleć o mrozoodpornych  i fugach z taką samą funkcją. Jeśli mamy drewniane płytki, wraz z początkiem kolejnej zimy trzeba je wymienić, gdyż nie są one odporne na mróz.

O balustradzie też można pomyśleć. Warto ją porządnie odmalować, by potem przeprowadzać już tylko drobne prace konserwacyjne. Należy najpierw pozbyć się starej farby. Spulchnić ją. Przed przystąpieniem do odnawiania balustrady, po jej spulchnieniu, nałożyć coś, co zapobiegnie późniejszym korozjom. Wszytko, co pokryje korozja, nie jest zbyt ładne i nie współgra z późniejszą porą letnią. Jesienną i zimową już nie robi takiej różnicy, bo i tak mamy w planach wiosenne odświeżenie jej. Jednak warto to zrobić, by bez nerwów wykonywać już drobne prace remontowe. Kolejnym etapem odnawiania naszej balustrady, jest nałożenie pierwszej warstwy farby, która będzie pełniła funkcję podkładu. By móc cieszyć się nową i odnowioną balustradą, należy tylko poprawić wygląd farby, która służyła nam za podkład.

Teraz już tylko trzeba zasadzić sezonowe kwiaty. Ale jakie? Najlepiej sprawdzą się sezonowe  tj. bratki, pierwiosnki, krokusy czy stokrotki. Tym kwiatom  nie straszny mróz. Kwiaty te będą też lepiej znosiły niższą temperaturę, gdy przed wiosennym wystawieniem, wystawimy je na kilka godzin na dwór.

Na nasze tarasy idealnie nadają się także cebulowe: hiacynty, tulipany i inne kwiaty wiosenne tego typu. Też będzie ładnie wyglądać. W końcu wiosna to i musi być kolorowo, prawda?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *