Dom Łazienka

Jak tanim kosztem urządzić łazienkę?

Jeśli chcemy wyremontować naszą łazienkę, warto zaczerpnąć rady u architekta wnętrz. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Jak przeprowadzić mini rewolucję, nie tracąc przy tym majątku? Jak odnowimy ją, tracąc przy tym minimum pieniędzy a zyskując maksimum efektu?

W każdej łazience muszą znaleźć się takie elementy jak umywalka, prysznic lub wanna, muszla, które stanowią największy wydatek. Pozostałe sprzęty, materiały do wykończenia ścian i podłogi są już dodatkami, które czynią łazienkę wygodniejszą, ale nie stanowią o jej istocie. Warto poświęcić czas, aby poszukać dobrze wykonanych i wytrzymałych sanitariatów w rozsądnych cenach. Jest to jak najbardziej możliwe. Jeśli nasz budżet jest naprawdę ograniczony, zastanówmy się czy niezbędny będzie nam np. bidet. W ekonomicznej łazience lepiej sprawdzi się wanna, której utrzymanie jest tańsze i mniej pracochłonne. W internecie jest także wiele stron, na których znajdziemy armaturę w przystępnych cenach.

A co z płytkami?

Dobrym rozwiązaniem będą płytki ceramiczne oraz gdy ich położenie zminimalizujemy do miejsc najbardziej narażonych na wilgoć. Tam, gdzie zrezygnujemy z płytek dobrze będzie pomalować je zmywalną farbą przeznaczoną do wilgotnych pomieszczeń.

Meble i oświetlenie

Przede wszystkim, starajmy się działać ”na własną rękę” na tyle, na ile jest to możliwe. Jeśli nasze dotychczasowe meble łazienkowe nie są zniszczone, a ich wygląd już nam się znudził, możemy zastanowić się nad ich odnowieniem. Pomocne mogą okazać się stylizowane uchwyty, odważniejszym krokiem będzie ich przemalowanie. Co do oświetlenia, dobrze sprawdzą się rozmieszczone w kilku miejscach halogeny, które nie są drogie, pobierają niewiele prądu, a wymiany wymagają minimum po roku. Warto jednak zamontować mocniejszą lampkę nad lustrem. Jego wybór także nie powinien sprawić nam trudności, ponieważ oferta jest bardzo bogata, dzięki czemu dopasujemy lustro do naszych potrzeb i budżetu.

Kwestia dodatków

Nie są kluczowym elementem, ale lubimy gdy się pojawiają. Gdy pozostało nam na nie niewiele pieniędzy, możemy je dokupować systematycznie, a nie za jednym razem. W ”między czasie” na pewno wpadnie nam do głowy wiele pomysłów, jak niektóre z nich możemy wykonać sami lub – wykorzystać np. nieużywane pojemniki, pudełka, skrzyneczki, buteleczki po lekach, itp. Internet okaże się kopalnią inspiracji i pomysłów na tanią i oryginalną aranżację naszego wnętrza.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *