kuchnia systemowa czy na wymiar
Dom Kuchnia

Jakie meble do kuchni wybrać – na wymiar czy gotowe?

Wiele osób, które planują aranżację kuchni, stoi przed dylematem, jakie meble najlepiej wybrać – gotowe czy na wymiar? Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Spróbujemy je w skrócie przedstawić.

Gotowe meble modułowe

Niezaprzeczalnym atutem gotowych modułów kuchennych jest ich przyjazna dla portfela cena oraz fakt, że możemy je mieć właściwie „od ręki”. Poza tym łatwo je zaadaptować do kuchennych potrzeb. W tym celu wystarczy zmienić w dowolny sposób konfigurację modułów. Meble systemowe pozostają przy tym pod wieloma względami funkcjonalne i ergonomiczne. Problemem nie jest też zwykle znalezienie gotowej szafki pod zmywarkę czy lodówkę. Choć zdolność dostosowania takich modułów do kuchennych potrzeb jest wysoka, to jednak nie niezawodna, gdyż mimo wszystko trudno wypełnić gotowymi szafkami pomieszczenie w stu procentach – tak aby nie powstały jakichkolwiek szpary i wolne przestrzenie.

Bardzo często meble modułowe możemy spersonalizować, decydując się na inny kolor frontów lub uchwytów do szafek. Choć wówczas trzeba się liczyć z tym, że meble zostaną dostarczone po kilku czy kilkunastu dniach, co i tak okaże się zdecydowanie krótszym czasem oczekiwania niż w przypadku zamawiania mebli na wymiar.

Meble na wymiar

Meble na wymiar pozwalają spełnić wszystkie preferencje kupującego. To składający zamówienie decyduje, jakich szafek potrzebuje, jakiej mają być wielkości i z jakiego tworzywa wykonane. W związku z tym niezbędny jest przede wszystkim dokładny pomiar. Firmy produkujące meble na wymiar zwykle sami proponują z usług ich pracownika, który przyjedzie na miejsce i precyzyjnie zmierzy kuchnię. Dzięki temu meble stworzą jedną spójną całość, gdzie wszystko zostanie dokładnie wycyzelowane – między ścianą a szafką nie będzie szpary, a do gniazdka lub włącznika prądu utrudnionego dostępu.

Niestety osiągnięcie takiego ideału idzie w parze z wyższymi kosztami. Ale jeżeli kuchenne wyposażenie traktujemy jako inwestycję, to zdecydowanie bardziej opłaca się zakupić meble na wymiar, niż co jakiś czas wymieniać gotowe moduły, które jakością nigdy niestety nie dorównają tym pochodzącym z indywidualnego zamówienia.

Innym minusem mebli na wymiar jest czas oczekiwania. Zwykle trzeba na nie czekać kilka tygodni, więc jeśli ktoś poszukuje pilnego wyposażenia do kuchni, to takie rozwiązanie nie będzie dla niego satysfakcjonujące. Jednak jeśli odpowiednio wcześnie złożymy zamówienie w pracowni stolarskiej, to możemy być niemal pewni, że meble na wymiar zostaną nam dostarczone w na

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *