Ogród

Ogród – miejsce wypoczynku – jak je zorganizować?

Ogrody w formie rekreacyjnej cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ zaczynamy doceniać czas spędzony wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Lubimy grillować, biesiadować przy ognisku lub po ciężkim dniu położyć się na leżaku i odstresować przy książce. Jeśli dobrze zaplanujemy nasze miejsce wypoczynku, będziemy czerpać więcej przyjemności z przebywania w nim.

Od zgiełku miasta świetnie wypoczniemy pośród zieleni, dlatego zadbajmy o to, aby w naszym ogrodzie nie zabrakło roślin. Drzewa będą pełnić w nim bardzo ważną funkcję – w upalne dni ochronią nas przed słońcem, a ich szum uspokoi nas po stresującym dniu. Młodsi członkowie naszej rodziny na pewno ucieszą się z domku na drzewie. Miłym akcentem będzie zbudowanie własnego karmnika dla ptaków i umiejscowienie go na drzewie. Nie zapomnijmy o dobrych meblach ogrodowych, np. tych drewnianych.

Jeśli lubimy bierny odpoczynek, świetnie sprawdzi się hamak czy huśtawka ogrodowa oraz leżaki. Natomiast dla osób aktywnych, ciekawym urozmaiceniem będzie własne pole do gry w siatkówkę. Nasze pociechy niewątpliwie ucieszą się z piaskownicy, huśtawek, zjeżdżalni i basenu. Aby uniknąć efektu przesady, dobrze będzie odgrodzić na przykład miejsce do zabaw od części przeznaczonej na grilla. Tutaj sprawdzą się żywopłoty, drewniane parawany i kratki, murki lub decyzja o altance. Oprócz grilla warto wygospodarować miejsce na ognisko, które na pewno wykorzystamy zimą.

Pamiętajmy o dekoracyjnych detalach, które – choć małe – będą miały duży wpływ na to jak nasz ogród będzie się prezentował i czy z chęcią będziemy w nim przebywać. Może to być piękna roślina rosnąca w gruncie albo efektownym pojemniku, rzeźba, lampion, ozdoba do powieszenia na drzewie lub pergoli czy wreszcie dekoracyjny przedmiot. Wybór jest sprawą indywidualną – jego obecność powinna tworzyć charakter miejsca.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *