Dom Pokój dziecka

Jak przygotować pokój dla nowego dziecka?

Oczekiwanie na przyjście na świat pociechy jest dla wszystkich rodziców niesamowitym, pełnym radości czasem. Te 9 miesięcy jest również okresem, kiedy trzeba przygotować mieszkanie na narodziny malucha. W tym celu trzeba przede wszystkim pomyśleć o pokoiku, który będzie tylko do dyspozycji nowego członka rodziny. O czym nie można zapomnieć przy jego urządzaniu?

Łóżeczko

Warto nad nim pomyśleć w pierwszej kolejności. Łóżko przede wszystkim powinno być dostosowane zarówno do niemowlaka, jak i na czas, kiedy maluch zacznie rosnąć. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo malucha, łóżeczko malucha powinno być więc wyposażone w szczebelki, które uchronią przed upadkiem na podłogę. Dobrze, żeby można było je zdemontować – dzięki temu jak dziecko będzie odpowiednio duże, będzie mogło samo wychodzić z łóżeczka. Ważnym elementem jest również materac. Najlepiej, żeby był nowy – używany automatycznie dopasuje się do starego właściciela.

Komoda

Na początku w pokoju dziecięcym nie musi znajdować się duża szafa. Komoda w zupełności wystarczy – ważne, aby pomieściła w swoim wnętrzu ubranka oraz akcesoria do pielęgnacji niemowlaka. Będzie wygodna również pod tym względem, że na jej blacie można położyć przewijak. Niektóre komody przewijak mają wbudowany, ważne wtedy jest, żeby można było swobodnie go zdemontować. Można oczywiście od razu kupić komplet mebli, który latami będzie służył maluchowi, nie ma jednak takiej konieczności.

Tabliczka z imieniem dziecka

Tabliczka z imieniem ukochanej pociechy będzie kapitalną ozdobą pokoiku. Może być ono zapisane na ładnej tabliczce, w postaci naklejki czy też stworzonego własnoręcznie malunku. Taki napis nad łóżeczkiem dziecka będzie ładną i ciekawą ozdobą.

Karuzela

Popularnym dodatkiem do każdego dziecięcego pokoiku jest karuzela do powieszenia nad łóżeczkiem. Może składać się ze zwierzątek czy kwiatków i być wyposażona w melodyjkę – będzie to jedna z pierwszych zabawek malucha, warto więc, żeby była ładnie wykonana i przyciągała wzrok.

Naklejki na ściany

Ma to być w końcu pokoik dziecięcy, doskonałym dodatkiem będą więc naklejki z bohaterami z kreskówek. Dla dziewczynek świetnie sprawdzą się księżniczki z bajek Disney’a, dla chłopczyków – bohaterowie tacy jak Spiderman. Doskonałym wyborem będą również naklejki ze zwierzątkami. Dzięki tego typu dodatkom pokój dziecięcy będzie wyglądał ciekawie i przytulnie. Świetnie sprawdzi się również naklejka z centymetrem – będzie można na niej sprawdzać, jak dużo dziecko urosło.

Maskotki

Wielka, pluszowa maskotka będzie doskonałym elementem wyposażenia dziecięcego pokoiku. Maluch z radością będzie ją przytulał czy nawet na niej siedział. Maskotek będzie oczywiście przybywało, warto więc, żeby w pokoiku była również półka lub kosz, w którym będzie można je trzymać. W Decobazaar znajdziesz np. piękne, ręcznie robione maskotki i zabawki.

Dywan

Warto do dziecięcego pokoju kupić kolorowy, puchaty dywan. To właśnie na nim dziecko będzie spędzało dużo czasu na zabawie i nauce raczkowania czy chodzenia, dobrze więc, aby było odgrodzone od chłodu podłogi. Do tego będzie ładnie się prezentował i nadawał pokojowi charakteru.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *