Dom

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed dzieckiem?

Pojawienie się na świecie małego człowieka z pewnością będzie rewolucją w waszym życiu. Kompletnie będzie musieli zmienić jego tryb i dostosować je do potrzeb i wymagań malucha – i zrobicie to z największą radością i uśmiechem. Zmienić musi się również wasze mieszkanie – kiedy dziecko zacznie raczkować i stawiać swoje pierwsze kroki, musi mieć przed sobą maksymalnie bezpieczną przestrzeń, abyście mogli bez obaw pozwolić mu na samodzielne odkrywanie pokoi. O czym należy pamiętać?

Meble

Dziecko pewno nie raz i nie dwa przez przypadek uderzy się w jakiś mebel, czy to o szafę, czy krzesło. Najniebezpieczniejsze będą jednak ostre krawędzie. Wszystkie kanty mebli należy więc odpowiednio zabezpieczy – w tym celu przydadzą się gumowe nakładki, które nie pozwolą, aby maluch zrobił sobie poważną krzywdę. Być może meble nieco stracą na uroku, ale wasza pociecha będzie bezpieczna podczas wędrówek po pokoju.

Kontakty

Najbezpieczniej jest zabezpieczyć je odpowiednimi nakładkami. Małe dziecko, ciekawe świata i nie zdające sobie sprawy z niebezpieczeństwa, może włożyć do kontaktu paluszki albo metalowy przedmiot. Lepiej jest więc zainwestować w nakładki, które uniemożliwią maluchowi eksperymentowanie z elektrycznością.

Obrus

Nie warto kłaść go na stole na co dzień w domu, w którym mieszka dziecko. Zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że złapie za jego koniec i zrzuci na siebie wszystkie znajdujące się na stole przedmioty.

Kwiatki

Wszelakie rośliny lepiej jest położyć poza zasięgiem rączek dziecka. Z pewnością będzie ono miało chęć spróbować, jak smakuje ziemia albo listki kwiatka, które bywają trujące.

Szafki

Warto pomyśleć o ich specjalnym zabezpieczeniu, aby dziecko nie mogło wyciągnąć nic z szuflady. Szczególnie niebezpieczne są te kuchenne, gdzie znajdują się ostre noże i widelce, którymi dziecko może się pokaleczyć.

Bibeloty na meblach

Znacznie bezpieczniej będzie położyć je na górnych półkach, do których dziecko nie ma dostępu. Nie będzie wtedy obawy, że maluch zbije szklaną figurkę i się nią pokaleczy lub, co gorsza, spróbuje zjeść.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.