Ogród

Ogród przydomowy – jak go zorganizować

Gdy zdecydujemy się stworzyć ogród przed naszym domem, czeka nas dużo pracy i zaangażowania. Istotne będzie, aby stworzyć plan, który później ułatwi nam działanie. Jeśli jest to możliwe, warto zaczerpnąć rady u architekta ogrodów lub chociaż kogoś, kto ma na ten temat wiedzę. Przydadzą się także magazyny ogrodowe, wszelkie poradniki, blogi czy strony internetowe poświęcone organizacji ogrodu.

Ruszając z projektem, weźmy pod uwagę przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy. Później przestrzeń, jaką mamy do wykorzystania, nasze upodobania i styl, którego będziemy chcieli się trzymać.

Ogród – wizytówka domu

Miłośnicy roślin, znaczną część ogrodu przeznaczą na różnego rodzaju sadzonki, kwiaty i drzewka, które będą mogli pielęgnować. Ich dobór w dużej mierze zależy od rodzaju gleby w naszym ogrodzie i dostępu do światła. Na pewno zadbają także o własny warzywniak, który dostarczy im ziół i świeżych warzyw bez sztucznych nawozów. Nie można wówczas zapomnieć o zraszaczach i natryskach, które zadbają o nawodnienie naszych rośli. Ozdobą dla ogrodu na pewno będą też oczka wodne lub fontanny, ciekawie rozmieszczone alejki i ławeczki.

Miejsce odpoczynku

Osoby preferujące wypoczynek na świeżym powietrzu postawią na meble ogrodowe, które pozwolą im na przyjemne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niezbędny okaże się parasol słoneczny, wygodne krzesła lub fotele, duży stół oraz grill, który możemy wymurować sami. Nie zapominajmy także o ładnie zorganizowanym miejscu na ognisko. Ciekawym dodatkiem będzie hamak lub huśtawka. Letnią porą świetnie sprawdzi się basen. Nasz ogród urozmaicą różne akcesoria: ciekawe lampy, donice, nakładki na fotele, figurki ogrodowe.

Ogród, to inwestycja na lata, dlatego dobrze jest poświęcić czas na jego zorganizowanie i przemyślenie naszych wyborów. Nie oszczędzajmy na podstawowych elementach, dzięki temu będziemy się nim cieszyć przez długi czas.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *