Dom

Zastawa stołowa na Wielkanoc – jak ją wybrać?

Wielkanoc, tak jak i święta Bożego Narodzenia, są czasem, kiedy można odpocząć i poświęcić wyłącznie rodzinie. W ten dzień spotykamy się z najbliższymi na świątecznym śniadaniu, rozmawiamy, śmiejemy się, omawiamy najważniejsze wydarzenia minionych tygodni. Warto więc zadbać o odpowiednią oprawę, aby pokreślić uroczysty charakter tego dnia. Przede wszystkim należy więc zadbać o zastawę stołową – podane na ładnym talerzu pyszne potrawy będą smakowały gościom jeszcze bardziej.

Ilość osób?

Jeśli masz dużą rodzinę, najlepiej zdecyduj się na dużą zastawę. Zestaw na 6 osób może się więc nie sprawdzić, dlatego też lepiej jest wybrać ten, który przeznaczony jest dla 12 osób. Dobrą decyzją będzie również zakup nieco droższej, dobrej porcelany. Dzięki temu talerze przez długie lata będą wyglądały elegancko, a do tego znacznie łatwiej będzie dokupić zbite elementy. Dla osób dobrym wyborem będzie poszukiwanie odpowiedniej zastawy w sieci – wybór jest bardzo szeroki, w różnych kategoriach cenowych, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Kolor

Kolor zastawy należy wybrać kierując się przede wszystkim indywidualnym gustem i praktycznością. Warto, aby talerze i półmiski pasowały nie tylko do jednej aranżacji stołu, która wydaje nam się odpowiednia w danym roku. Im bardziej praktyczna zastawa, tym więcej imprez będzie nam towarzyszyć, warto więc wybrać kolor z rozmysłem. Jednak jeśli chodzi o Wielkanoc – świetnie sprawdzi się klasyczny, biały zestaw. Pozwoli on na znacznie większą swobodę w doborze obrusu i dodatków. Talerze mogą być zarówno gładkie, jak i ozdobione wzrokami. Jednak jeśli ten prosty kolor Cię nie przekonuje, postaw na żywe barwy, jak zielony czy niebieski. Zwróć uwagę np. na kolekcję Villeroy and Boch Artesano Provencal Verdure.

Jakie elementy?

Prócz talerzy w zastawie stołowej powinny znaleźć się również inne elementy. Niezbędne będą przede wszystkim półmiski – będzie można położyć na nich wędliny, sery i warzywa. Przydadzą się również głębokie miski – znacznie bezpieczniej będzie ułożyć w ich wnętrzu jajka. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup wazy na zupę wraz z chochelką – podczas obiadu nie trzeba będzie przynosić na stół całego garnka, aby nalać gościom potrawę na talerze.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *