Dom

Zrób to sam – ozdoby do Twojego domu

Każdej z nas zależy, aby wnętrze domu czy mieszkania prezentowało się jak najlepiej. W tym celu kupujemy coraz to nowe dekoracje, które mają za zadanie nadać wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu i klimatu. Część z nich towarzyszy nam latami, część natomiast po kilku tygodniach bądź miesiącach trafia na strych, ustępując miejsca nowym dodatkom. Doskonałą alternatywą dla tych kupnych jest stworzenie czegoś własnoręcznie – będziesz mogła być pewna, że nikt inny nie ma w swoim mieszkaniu czegoś podobnego.

Lampa

Masz w domu papierową lampę, która już Ci się znudziła? Szkoda Ci pieniędzy na zakup nowej? Wcale nie musisz jej wymieniać – możesz dać jej nowe życie. Najprostszym sposobem będzie doklejenie na lampę wybranych przez Ciebie ozdób. W tym celu potrzebować będziesz nożyczek, kleju, kolorowego papieru i pomysłu na ciekawe wzory. Możesz stworzyć rój różnobarwnych motyli, zbiór kwiatów lub drogę mleczną – wszystko zależy od Ciebie. Kapitalnym pomysłem będzie również stworzenie frędzli – w tym celu wystarczy przykleić wycięte z kartek papieru paski do lampy.

Świecznik

Zapewne wiele z nas kupuje świeczki nie tylko jako dodatkowe źródło światła w razie awarii prądu, ale również jako doskonałą ozdobę. Samodzielnie zrobiony świecznik będzie znacznie lepszy niż te kupny i każda świeczka będzie cudownie się w nim prezentowała. Aby stworzyć niepowtarzalny świecznik nie potrzeba wiele: wystarczą do nieużywane już, stare szklanki, gumki recepturki i farba w sprayu. Gumki należy założyć na szklanki – im bardziej będą różnorodne, tym lepszy efekt się uzyska. Następnie całość spryskać farbą w sprayu, gumki delikatnie usunąć ze szklanki i oryginalny, niepowtarzalny świecznik jest gotowy.

Bukiet

Piękne bukiety ze świeżych kwiatów są doskonałą ozdobą każdego domu i wcale nie muszą być kupowane w kwiaciarni, aby pięknie się prezentować. Aby stworzyć piękną wiązankę możesz śmiało wykorzystać kwiaty, liście, gałązki drzew iglastych – zależnie od tego, jaka jest aktualnie pora roku i co chciałabyś widzieć w swoim domu. Liście możesz spryskać brokatem w spray, pomalować farbkami, polne kwiaty obwiązać kolorowymi wstążkami, do ozdoby gałązek zimą wykorzystać choinkowe ozdoby – możliwości masz mnóstwo.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *