Ogród

Aranżacja ogrodu – wynająć fachowca?

Piękny, zadbany, doskonale zorganizowany ogród jest marzeniem nie jednej pani domu. Pachnące kwiaty, równo przystrzyżony żywopłot, drzewka owocowe, a do tego ławeczka, na której latem można usiąść z kawą i książką w dłoni – marzenie. Zaprojektować swój perfekcyjny ogródek możesz sama, lecz możesz również skorzystać z pomocy fachowca. Jakie są tego korzyści?

Przede wszystkim projektant będzie dbał, aby wszystko jak najbardziej odpowiadało Twoim standardom i marzeniom. W fachowy sposób doradzi, jakie elementy możesz dodać do swojego ogrodu, co może być przydatne, eleganckie i praktyczne. Może okazać się, że Twoje marzenia muszą ulec drobnej modyfikacji lub częściowej zmianie. Uwzględni on rozkład ścieżek, jaki będzie najwygodniejszy dla mieszkańców, ich zwyczaje oraz potrzeby. Zajmie się całym projektem od samego początku, czyli od rozmowy z właścicielami, oględzin działki, przez dostosowanie marzeń klienta do możliwego wykonania, aż po stworzenie odpowiedniego projektu i zadbanie, aby każdy szczegół został dopilnowany, a zakupione rośliny były jak najwyżej jakości i posadzone w odpowiednim, najbardziej pasującym dla nich miejscu. Dzięki temu nie musisz się martwić – spokojnie możesz powierzyć pracę nad Twoim ogrodem fachowej osobie.

Profesjonalny projektant ogrodów jest osobą, która doskonale zna się na roślinach. Dzięki temu będzie w stanie fachowo doradzić, jakie kwiaty i drzewa warto posadzić w Twoim ogrodzie oraz podpowie, w jaki sposób należy je pielęgnować. Dzięki temu unikniesz rozczarowania, że kwiaty, który Ci się  spodobały w ogóle nie chcą u Ciebie kwitnąć. Do tego profesjonalista pomoże dostosować roślinność do Twoich potrzeb: jeśli nie jesteś zwolennikiem częstego przesadzania i przycinania roślin wybierze te mniej wymagające pielęgnacji oraz dostosuje rodzaj sadzonych kwiatów i drzew do rodzaju gleby.  

Najważniejsze jest, aby z projektantem ogrodów znaleźć wspólny język i doglądać wykonania projektu. Jeśli wydaje Ci się, że dana osoba nie spełnia Twoich oczekiwań, lepiej poszukaj kogoś innego – oszczędzisz wam obydwu nerwów, a sobie rozczarowania i utraty gotówki. Z pewnością znajdziesz kogoś, kto będzie odpowiadał Twoim standardom.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Natalia says:

    Wynajęcie projektanta jest dobrym pomysłem jeśli chcemy zrobić wielkie wow na sąsiadach i gościach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *