Ogród

Jak wybrać kosiarkę do swoich potrzeb?

Aktualnie na rynku ogrodniczym istnieje ogromny wybór kosiarek. Każda ma swoje wady i zalety. Jak dobrać odpowiednią do naszych potrzeb? Oto najważniejsze cechy czterech najpopularniejszych rodzajów.

 Kosiarki elektryczne

Są przede wszystkim ciche, tanie i przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wydzielają spalin. Są proste w obsłudze i lekkie. Świetnie docierają w trudno dostępne miejsca, jednak wijący się kabel może nam znacznie utrudnić koszenie. Poza tym istnieje możliwość przecięcia go i porażenia prądem. Niestety, ma również ograniczony zasięg zależny od długości kabla i nie nadaje się do koszenia mokrego trawnika. Nie są tak wydajne jak kosiarki spalinowe.

Kosiarki spalinowe

Najpowszechniejsze, ponieważ nie są zależne od żadnego źródła zasilania, bez problemu koszą nawet mokrą i bujną trawę. Dzięki temu, że nie posiadają kabla są praktyczniejsze, sprawniejsze w obsłudze i bardzo wydajne. Dużym plusem tych urządzeń jest możliwość koszenia pasa nawet o szerokości pół metra. Ich wadą jest zdecydowanie cena oraz to, że w porównaniu do kosiarki elektrycznej są znacznie cięższe i dużo bardziej hałaśliwe.

Kosiarki traktorki

To zdecydowany hit! Czynią pracę znacznie komfortową. Dzięki nim możemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Zdecydowanie ułatwią nam zadanie, gdy mamy do skoszenia dużą powierzchnię. Ich wadą jest cena, jednak właściciele kosiarek z napędem przekonują, że nie będziemy żałować ich kupna. Weźmy pod uwagę, że ten typ kosiarki na pewno nie sprawdzi się na powierzchni,gdzie jest dużo drzew, krzaczków czy sadzonek.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *